Početna stranica » Arhiva događanja » Događanja » Aktivnosti zbora Optimisti

Aktivnosti zbora Optimisti

stu 25, 2013

 

Riječki i Zagrebački pjevači u Beču, nakon otvorenja Simpozija u dvorcu Schönbrunn "Odom radosti"

Poštovani članovi, veliko nam je zadovoljstvo izvjestiti vas o našim vrijednim aktivnostima. Hrabri ljudi (članovi zbora iz Rijeke i Zagreba) pod ravnanjem T. Živković Ivanović, svečano su otvorili Tracheostomy Conference u Schönbrunn Palace Conference Centru u Beču 17. Svibnja 2013.

 

Na Simpoziju je bilo 300 sudionika, stručnjaka iz različitih područja iz cijele Europe.

 

Na Simpoziju predavanja su držali i naši vrsni stručnjaci: Dr .M. Jurlina, dr. R. Prstačić i T. Živković Ivanović (Klinika za bolesti uha, nosa i grla i kirurgiju glave i vrata, KBC Zagreb) te dr. R. Tićac (ORL Klinika, KBC Rijeka).

 

Hrabri ljudi su po prvi puta pjevali „Odu radosti“ himnu Europske Unije te pjesmu „Mramor, kamen i željezo“. Ovacijama su ispraćeni sa pozornice.

 

Optimisti, Zagrebački zbor laringektomiranih osoba na inicijativnu gospodina Darka Horvatića, snimatelja sa HRT-a, snimili su prvi spot. Spot je premijerno prikazan u Emisiji „Normalan život“. Ovim putem se zahvaljujemo voditeljici Ani Tomašković na svesrdnoj podršci u našem radu! Također i snimatelju Darku Horvatiću.

 

Optimisti su nastavili vrijedno vježbati pa smo na poziv prof. Veljka Đorđevića imali priliku pjesmom otvoriti 1st International Congress of the International College of Person-centered Medicine; tema: Zdravstvena edukacija usmjerena prema osobi; 7-10.11.2013., HOTEL WESTIN, ZAGREB.

Na kongresu su sudjelovali stručnjaci iz 29 zemalja Svijeta.

 

Mr.sc. T. Živković Ivanović, prof. logoped i Prim. Miloš Manestar predstavili su rad i aktivnosti kluba predavanjem: Klub laringektomiranih osoba Zagreb. Predavanje je ocijenjeno visokim ocjenama, a zanimanje sudionika kroz raspravu je bilo veliko te čestitke i pohvale radu našeg Kluba nisu izostale.

 

Zahvaljujući angažmanu Zorana Čelikovića, tajnika našeg Kluba, gospodinu Branku Pašiću i prim. Milošu Manestru promotivni materijal i informacije o našem Klubu bili su izloženi na štandu (također u sklopu Kongresa).

 

Na znanstvenom simpoziju “Karcinomi larinksa i hipofarinksa“ koji je bio održan 15.-16. studenoga 2013., Hotel Antunović, Zagreb u organizaciji Klinike za ORL i kirurgiju glave i vrata, KBC Sestre Milosrdnice te predsjednika Organizacijskog odbora prof. dr. sc. M. Ivkića je Mr. sc. T. Živković Ivanović i Mr. sc. Lj. Vrcić Kiseljak kao koautor - izložila je rad pod naslovom: Principi rehabilitacije i kvaliteta života laringektomiranih osoba.

 

Nakon izlaganja i konstruktivne diskusije donesene su smjernice koje bi u budućnosti poboljšale kvalitetu života operiranih od karcinoma grla.

 

Čestitke organizatorima i svim predavačima na izvanrednim i vrijednim predavanjima!

Print Friendly, PDF & Email